Kurucumuz

1964 Bafra doğumludur. Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1986 yılında mezun olmuştur. 89-91 yılları arasında 2 yıl boyunca Londra’da lisan eğitimi almış ve iş idaresi okumuştur.

Maine Üniversitesi – USA ile ortak geliştirilen Marmara Üniversitesinde 98-99 yıllarında İngilizce MBA programını profesyonel iş hayatı devam ederken tamamlamıştır.

Profesyonel satış kariyeri satış temsilcisi olarak İsveç sermayeli Sandvik firmasında başlamıştır. Daha sonra Ford, BPGaz, Federal Mogul gibi uluslararası firmalarda edindiği kurumsal yönetim tecrübelerini Gemsan, Uzel ve Pakpen gibi ulusal firmalarda Üst kademe yöneticilik yaptığı dönemlerde uygulama imkanı bulmuştur. 30 yılı aşkın bir süredir devam eden iş hayatında Genel Müdürlük seviyesine kadar farklı kademelerde edindiği yöneticilik tecrübesine sahiptir. En son çalıştığı ulusal firmada Satış ve Pazarlama Ülke Direktörü olarak görev yapmıştır.

Jan CIRIL Profesyonel yöneticilik hayatı sonrasında eğitim sektörüne girmiş ve SPT Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini kurmuştur. Halen şirketin genel müdürlük görevini yürütmektedir. Profesyonel yöneticilik hayatı boyunca ve danışmanlık süresince bankacılık, endüstriyel, enerji, otomotiv, perakende ve hizmet sektörlerinde farklı seviyelerde çalışanlara , üst kademe yöneticilere satış, pazarlama, liderlik ve stratejik yönetim teknikleri eğitimleri vermektedir.
Kurumsal eğitimlerin yanında 2009-2011 yılları arasında Bankalar Birliği çatısı altında Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Citibank, Bank Asya, AlBaraka Türk, DD Mortgage, HSBC gibi birçok bankacılık ve finans sektöründe faaliyet gösteren kurumlara eğitimler vermektedir. Bayi toplantılarında, şirket toplantılarında interaktif motivasyon konuşmaları yapmaktadır. Çalıştığı süre içerisinde satış ve pazarlama stratejileri geliştirmiş, yüzlerce doğrudan pazarlama kampanyaları yönetmiş ayrıca bayi yapılanmaları ve geliştirilmesi konularında uzmanlaşmıştır. ADLER ekolunden yetişmiştir ve ICF onaylı koçluk sertifikası sahibidir. Satış ve Yönetici koçluğu yapmaktadır.

Gerek profesyonel yöneticilik hayatı gerekse danışmanlık yaptığı süre içinde aradığı bir çok sorunun cevabını Harvard Üniversitesi nöropsikoloji bölüm başkanı Howard Gardner’ın çoklu zeka metoduyla geliştirilmiş olan “Çoklu Satış Zekası” yaklaşımında bulmuştur. Çoklu Satış zekasının Türkiye de norm çalışmaları yapılmıştır. PITSBURGH Üniversitesi –USA tarafından onaylanmış ve geçerlilik verilmiştir. SPT Eğitim ve Danışmanlık “Çoklu Satış Zekası“ Programının Türkiyede tek uygulayıcısıdır.
Jan CIRIL Bilgi Üniversitesi- YGM ve Sabancı Üniversitesi-EDU çatısı altında proje ortağı olarak hizmet vermektedir. ileri seviyede ingilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

nasıl yardımcı olabiliriz?

Size özel çözümlerimizi öğrenmek için hemen iletişime geçin!

Eğitimin içeriği yapılan işe entegreliydi.Soru karşılama ve ele alıp verilen cevaplar iyi olup,interaktif olarak geçti.Yapılan, uygulanan, alınan kararların doğruluğu ve yanlışlığı kısmında daha çok nitelik kazandı. Jan Cırıl’a çok teşekkür ederim.

Nuray Kalp Korkunç
, Doğa Koleji